Волонтерський проект «Від серця до серця»

Римський імператор Марк Аврелій говорив: «Люди народжені для того, аби допомагати один одному, як рука допоможе руці, нога нозі…». «Жоден не повинен залишати на призволяще свого ближнього, коли той у біді. Кожен мусить допомогти й підтримати свого ближнього, якщо бажає, щоби йому також допомогли при нагоді», - говорив Марк Лютер. Тому в нашій школі традиційно, ось уже кілька років поспіль проходять фестивалі та ярмарки, на яких відбувається збір коштів для тих, хто потребує цього. Цінність ярмарку полягає в тому, що в цей день діти готують презентації, купують виготовлену ними продукцію, беруть участь у різноманітних іграх, конкурсах, естафетах, користуються інтелектуальними, спортивними «послугами». Таким чином накопичуються гроші , які за рішенням шкільного самоврядування йдуть на потреби в рамках проекту «від серця до серця» .

В цьому році головна мета проекту – допомогти відомому харківському журналісту та телеведучому, Члену національного союзу журналістів України, викладачу та просто сильній духом людині - Ігорю Леонідовичу Жукову. На початку грудня Ігор Леонідович переніс важку операцію та продовжує знаходитися на реабілітації. Усі зібрані учнями школи кошти підуть на подальшу реабілітацію телеведучого.

На даний момент проект вже реалізується. Шкільне самоврядування на зустрічі з директором школи запропонувало розпочати проведення акції з круглого столу за участі представників прес-центрів шкіл Немишлянського району, що дозволить учням проникнути ся духом заходів, познайомитися з Ігорем Жуковим ближче, відкрити для себе цікавий світ журналістики, почувши інформацію з вуст професіонала.

На початку другого семестру для учнів 5-11 класів були проведені заходи, присвячені перегляду відеороликів за участю І. Жукова, пов’язані з його професійною діяльністю. Наприкінці березня проведено бесіди, де обговорювалося кіно, журналістика тощо. На базі закладу триває активна агітація для того, щоб усі, хто тільки побажає, мали змогу взяти участь у благодійних заходах.

20 квітня у школі пройшов круглий стіл, під час якого учасники задавали телеведучому багато цікавих запитань, цікавилися планами на майбутнє, посміхалися та дізнавалися про численні факти з життя та творчості журналіста. Учні відмічали позитивні емоції, силу волі Ігоря Леонідовича. Адже у скрутні часи важко залишатися оптимістом, але харків’янину це вдається.

Ярмарок, як один з найважливіших заходів акції, запланований на 28 квітня. А вже на початку місяця серед учнів 5-11 класів відбулося жеребкування, у ході якого були розподілені області України, про культуру та побут кожної з яких, класи повинні розповісти на ярмарку, супроводжуючи свою розповідь інформаційними плакатами та виготовленими блюдами кухні, яка притаманна місцевим жителям. Підготовка до заходу не зупиняється ні на хвилину!

У травні, коли Ігор знаходитиметься на одному з етапів лікування, школа проводитиме «День побажань», на якому учасники проекту мають змогу щиросердно підтримати знаного всіма харків’янами журналіста: малюнки, теплі побажання, - куди заведе фантазія і добре серце. Усе, зібране в цей день, буде особисто передано Ігорю Леонідовичу.

На цьому допомога телеведучому не закінчиться. На свято останнього дзвоника, яке відбуватиметься 26 травня, ми запросили Ігоря Леонідовича. Ми хочемо підтримувати дружні стосунки з журналістом. Оскільки лікування триватиме і у літку, ми будемо опроводити подальшу інформаційно-роз´яснювальну роботу з учнями нашої школи й готувати підґрунтя для благодійних акцій у подальшому. Наприклад, на початку 2017-2018 навчального року буде проведено ще один ярмарок, який підіб’є підсумки року допомоги. Звісно, головний підсумок - це якнайшвидше одужання Ігоря Жукова. Залишається тільки сподіватися, вірити та допомагати.

У Добру путь!

І етап - фестиваль «МИ – ЦЕ ЄВРОПА! ЄВРОПА – ЦЕ МИ!»

17.03.2017 традиційно в нашій школі розпочався Етнофестиваль «МИ – ЦЕ ЄВРОПА! ЄВРОПА – ЦЕ МИ!».

Розпочали його учні молодшої школи 2-4 класів.

ІІ етап - круглий стіл за участю представників прес-центрів шкіл Немишлянського району та телеведучого Ігоря Жукова

20.04.2017 проведено круглий стіл, на який були запрошені всі представники шкільних прес-центрів та Ігор Жуков. У ході засідання відбувалося жваве обговорення проблем журналістики Харкова, цікавих фактів з життя та біографії телеведучого.

ІІІ етап - ярмарок "Ми - це Європа! Європа - це ми!"

28.04.2017 у школі відбувся традиційний етноярмарок "Ми - це Європа! Європа - це ми!", у якому взяли участь учні 5-11 класів. Захід мав за мету ознайомити учасників із традиціями та особливостями культури різних областей України. Крім учнів школи до участі були запрошені батьки, а також учні у супроводі вчителів з навчальних закладів району.