FacebookTwitterVKontakteПідписатися на RSS

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про освіту», ст. 5 Закону України «Про повну загальну середню освіту» мовою освітнього процесу взакладах освіти є державна мова.

Законодавством також визначено, що особам, які належать до національних меншин України, гарантується право на навчання в комунальних закладах освіти для здобуття дошкільної та початкової освіти, поряд із державною мовою, мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується шляхом створення відповідно до законодавства окремих класів (груп) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою і не поширюється на класи (групи) з навчанням українською мовою.

Особи, які належать до інших національних меншин України (мови яких не є офіційними мовами Європейського Союзу), здобувають у державних, комунальних чи корпоративних закладах освіти базову та профільну середню освіту державною мовою в обсязі не менше 80 відсотків річного обсягу навчального часу.

Перелік навчальних предметів (інтегрованих курсів), що вивчаються державною мовою і мовою національної меншини, визначається освітньою програмою закладу освіти згідно з вимогами державних стандартів та з урахуванням особливостей мовного середовища.

Згідно зі пп.13,14 ч.1 ст.9 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» керівники закладів освіти всіх форм власності, педагогічні працівники зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків.

Крім того, Міністерство освіти і науки України у листі від 17.09.2019 № 1/9-581 зазначило, що державна мова має використовуватися в рамках освітнього процесу, під час проведення навчальних занять (крім занять з навчальних предметів, які згідно з освітньою програмою закладу освіти викладаються іноземними мовами або мовами корінних народів і національних меншин), у спілкуванні вчителів, викладачів, іншого персоналу закладів освіти як зі здобувачами освіти (вихованцями), так і між собою.

/Files/images/200819/mova/державна мова1.JPG /Files/images/200819/mova/державна мова2.JPG
Кiлькiсть переглядiв: 0