FacebookTwitterVKontakteПідписатися на RSS

Пам'ятка на зимові канікули

Безпека вдома

Електробезпека: Не грайте з електричними приладами у воді, перевіряйте, чи не вологі руки, коли ви користуєтесь електроприладами.

Безпека при готуванні: Будьте обережними з газовою плитою та іншими кухонними приладами. Не залишайте плиту без нагляду, вимикайте прилади після використання.

Попередження про пожежі: Ознайомтеся з правилами пожежної безпеки вдома. Знаходитися близько до джерела вогню (свічки, камін) можна тільки за умови дотримання відповідних правил безпеки.

Безпека при використанні гарячої води: Уникайте обертання кранів з гарячою водою на максимум, щоб уникнути опіків.

Безпека при іграх у приміщенні: Переконайтеся, що предмети, які ви використовуєте для ігор, не можуть стати причиною травм.

Уважність з побутовою хімією: Використовуйте побутову хімію (прибиральні засоби, дезінфікуючі засоби) за відповідних інструкцій і тримайте їх подалі від дітей.

Безпека при використанні комп'ютера та інтернету: Уникайте дій в Інтернеті, які можуть бути небезпечними. Розмовляйте з батьками чи дорослими, якщо ви стикаєтеся з чимось сумнівним.

Безпека від ушкоджень: Уникайте гострих або небезпечних предметів, особливо якщо вони можуть бути недоступними для маленьких дітей.

Правила поводження з домашніми тваринами: Будьте обережні з домашніми тваринами. Навчіться правильно поводитися з ними, щоб уникнути травм.

Виклик допомоги: Пам'ятайте як викликати допомогу у випадку аварії або негайно повідомте дорослих про будь-яку небезпеку чи нещасний випадок.

Безпека на вулиці

Одяг та екіпірування: Надягайте теплий одяг. Коли граєте у снігу, використовуйте рукавички. Якщо займаєтесь зимовим видом спорту, не забувайте про захисние екіпірування: шоломи при катанні на лижах чи сноуборді, захисні окуляри тощо.

Безпечні заняття на свіжому повітрі: Використовуйте безпечні місця для катання на лижах, санчатах чи ковзанах. Уникайте занять на замерзлих водоймах без належного контролю дорослих.

Попередження про погодні умови: Перед виходом на вулицю дізнайтеся про погоду та повідомлення про небезпеку на цей час. Пам'ятайте, що негода може змінюватися швидко.

Безпека на льоду: Не ходіть або не грайте на тонкому льоду. Переконайтеся, що лід товстий і безпечний для катання чи ходьби.

Важливість дорослого нагляду: Завжди намагайтеся мати дорослого поруч, особливо коли займаєтеся зимовими видами спорту чи вирушаєте в гірський регіон.

Теплі напої: Не забувайте про теплі напої та перекуси, особливо, якщо ви багато часу проводите на вулиці.

Використання правильного обладнання: Перед початком будь-яких занять переконайтеся, що ваше обладнання (лижі, санчата, ковзани тощо) у належному стані і правильно налаштоване.

Пам'ять про екстрені ситуації: Знайте, як діяти у випадку екстрених ситуацій, наприклад, як викликати допомогу або допомагати іншим.

Безпека на вулицях: Будьте обережними на дорогах, особливо в умовах зимових ожеледиць. Носіть яскравий одяг для більшої видимості.

Пам'ятайте про перепади температур: Важливо вбратися відповідно до погодних умов, оскільки перепади температур можуть призвести до гіпотермії чи обморожень.

Корисні поради щодо активного проводження зимовних канікул

Час для відпочинку: Заслужено відпочивайте! Спробуйте приділити час різноманітним видам відпочинку: від снігових баталій до затишних вечорів з книгою або фільмом.

Планування часу: Створіть графік для канікул. Визначіть час для розваг, відпочинку і навчання. Це допоможе уникнути відчуття занудства та допоможе встигнути більше.

Читання: Знайдіть цікаві книги та проведіть з ними час. Читання - це чудовий спосіб розвивати уяву та підтримувати розумову активність.

Творчість: Спробуйте свої сили у творчих заняттях: малювання, рукоділля, музика або будь-яка інша сфера, що вас цікавить.

Фізична активність: Не забувайте про спорт або фізичні вправи. Вони допоможуть зберегти енергію і здоров'я.

Соціальні зустрічі: Заплануйте час, щоб побачитися з друзями та родиною. Вони допоможуть зробити канікули яскравішими.

Навчання: Якщо ви бажаєте, віддайте трохи часу на підтримку навчання. Це може бути читання додаткових книг або вивчення нових предметів.

Здоров'я та безпека: Пам'ятайте про здоров'я: правильне харчування, достатній відпочинок і дотримання правил безпеки.

Подорожі і екскурсії: Якщо це можливо, спробуйте відвідати нові місця або дізнатися щось нове про рідний край.

Планування на майбутнє: Розгляньте свою мету та бажання на майбутнє. Це може бути чудовий час для постановки цілей та планування подальших кроків.

Кіберполіція застерігає від шахраїв

/Files/images/thumb-newsDocument-564x376-6943.jpg


Війна в Україні стала підґрунтям для поширення шахрайських схем, заснованих на вразливому емоційному стані та зловживанні довірою громадян.

Зловмисники здатні обдурити дітей, пенсіонерів та намагатись розчинитись у просторах інтернету, не залишивши слідів злочину.

Понад 60% українців не можуть безпечно користуватися інтернетом, часто вони потрапляють на гачки аферистів та добровільно віддають гроші. У групах ризику люди похилого віку та діти. Але шахраям вдається обдурити навіть досвідчених користувачів інтернету.

При цьому кмітливість шахраїв виходить за рамки вже добре знайомих українцям афер, тож з’являються нові способи ошукування.

Департамент кіберполіції Національнальної поліції Українирозповідає про найпоширеніші схеми шахрайств таосновні правила безпеки, які допоможуть викрити аферистів.

Продаж дешевих товарів «з рук в руки»

Якщо незнайомі люди прийшли до вас і пропонують купити дешеві товари – будьте насторожі. Це можуть бути шахраї! у такий спосіб вони намагаються дізнатися, де ви зберігаєте свої заощадження, а потім непомітно для вас викрасти гроші.

Пам’ятайте:«безкоштовний сир – тільки в мишоловці».

Що робити?

1. Не пускайте незнайомців додому.

2. Залучіть до розмови сусідів або зателефонуйте родичам: це може відлякати шахраїв.

3. Якщо до вас приходили шахраї, повідомте про це поліцейським за номером 102.

«Грошова реформа»

Якщо до вас навідаються незнайомці і скажуть, що у зв’язку з проведенням грошової реформи треба замінити старі купюри на нові, знайте: це -100% шахраї. У такий спосіб вони намагаються привласнити всі ваші заощадження.

Що робити?

1. Не довіряйте незнайомцям і не пускайте їх у свою домівку.

2. Розкажіть про візит родичам.

3. Завжди радьтеся з тими, кому довіряєте.

4. Якщо до вас приходили шахраї, повідомте про це поліцейським за номером 102.

«Дзвінки від імені представників банків»

«Вашу карту заблоковано», «з вашого рахунку хочуть списати гроші», «нові правила під час воєнного стану» – зловмисники, які представляються співробітниками банку, використовують різні способи, аби отримати доступ до ваших банківських карток.

Як тільки невідомі просять надати номер картки, пін-код, кодове слово, тризначний номер на звороті картки і термін її дії або ж ввести пароль, який надійшов у CMC, знайте: це – шахраї.

Пам’ятайте:навіть в умовах війни справжні співробітники банку ніколи не запитують таку інформацію.

Що робити?

1. Покладіть слухавку.

2. Повідомте про подіюполіцейським за номером 102.

«Ваш родич у біді»

Якщо вам телефонують (часто вночі або вранці) та повідомляють, що родич потрапив у біду, і просять передати гроші – це шахрайство. Зловмисники можуть видавати себе за сина/дочку, онука/онучку, які начебто потрапили у біду (скоїли ДТП, опинилися у поліції тощо). Шахраї можуть представлятися лікарями або поліцейськими і пропонувати свою допомогу у вирішенні «проблеми» за винагороду, яка може становити від тисячі до десятків тисяч гривень, а інколи навіть кілька тисяч доларів США.

Пам’ятайте:так діють шахраї!

Що робити?

1. Покладіть слухавку.

2. Перевірте, де ваш родич.

3. Повідомте про подіюполіцейським за номером 102.

«Соціальні виплати під час війни»

«Під час війни ви можете отримати соціальну допомогу» найчастіше шахраї надсилають смс-повідомлення про отримання різноманітних виплат від органів влади або благодійних фондів та просять надати таку інформацію: ваші анкетні дані, номер картки, пін-код, кодове слово, тризначний номер на звороті картки і термін її дії.

Пам’ятайте:назвавши ці дані, ви надаєте шахраям доступ до вашого рахунку, тож вони можуть вкрасти всі ваші заощадження./Files/images/фото 2.jpg /Files/images/фото 1.jpg

Що робити?

1. Покладіть слухавку.

2. Зверніться до своїх родичів або представників влади і перевірте, чи дійсно ви можете отримати такі виплати.

3. Якщо вам телефонували шахраї, повідомте про це поліцейським за номером 102.

Кiлькiсть переглядiв: 0